Kā viss sākās...
Biedrības «Par Dzīvot» vēsture sākās 2018. gadā ar savstarpējās palīdzības grupas izveidi onkoloģiskajiem pacientiem sadarbībā ar psiholoģijas centru «Vitality» un psihoterapeita Dmitrija Licova līdzdalību. Dalībnieki, kas atradās dažādos ārstēšanas un remisijas posmos, dalījās pieredzē, atbalstīja viens otru un kopā atrada spēku tikt galā ar slimības izaicinājumiem.
2020. gadā, COVID-19 pandēmijas apstākļos un pastiprinoties pacientu izolācijai, mūsu kopiena pieauga sešas reizes, pārejot uz tiešsaistes formātu. Tas ļāva izveidot diennakts atbalsta telpu, kurā ikviens jebkurā laikā varēja atrast palīdzību, atbalstu un sapratni.
Grupas darba pieredze noveda pie biedrības «Par Dzīvot» oficiālas reģistrācijas 2021. gadā. Jau 2022. gadā mēs ieguvām sabiedriskā labuma organizācijas statusu (Sabiedriskā labuma organizācija), apstiprinot savu nozīmīgumu labdarībā, slimību profilaksē un izglītības darbībā.
2023. gads kļuva par spilgtu sasniegumu laiku. Mēs aktīvi piedalījāmies sabiedriskajā dzīvē, aizstāvot pacientu intereses festivālā «Lampa» un medicīnas konferencēs. Pateicoties uzvarai Erasmus+ grantu programmā, tika uzsākts jauniešu projekts «Jauniem Par Dzīvot», kas atvēra jaunas iespējas jauniešu atbalstam un izglītošanai.
2024. gadā biedrība «Par Dzīvot» ieguva pastāvīgu mājvietu Viestura prospektā 22-31, kas ļāva koncentrēties uz galvenajiem darbības virzieniem: informatīvais atbalsts, psiholoģiskā un praktiskā palīdzība, kopienas attīstība un pacientu interešu aizstāvība valsts struktūrās.
Pašlaik mēs nodrošinām 24/7 moderāciju Telegram čatos pacientiem un viņu tuviniekiem, rīkojam atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem, organizējam mākslas terapijas meistarklases, sniedzam psiholoģiskās un juridiskās konsultācijas. Mēs nodrošinām informatīvo atbalstu, aktīvi daloties jaunumiem mūsu sociālajos tīklos un portālā rus.Delfi.lv. Mēs attīstām brīvprātīgo kustību, apvienojot cilvēkus, kas ir gatavi palīdzēt viens otram ceļā uz atveseļošanos.
Šodien «Par Dzīvot» ir ne tikai biedrība, bet arī kopiena, kurā katrs pacients un viņa tuvinieki var atrast atbalstu, iedvesmi un spēku cīņai ar slimību. Mēs turpinām strādāt, lai uzlabotu to cilvēku dzīves kvalitāti, kuriem tas ir nepieciešams, un vienmēr esam atvērti sadarbībai.